National Geographic’ten 3 Farklı Hibe Programı

Teklif Talepleri (Request for Proposals), Keşif (Exploration Grant) ve Erken Kariyer(Early Career Grant) olmak üzere şu anda üç hibe fırsatı sunuluyor.

Önerilen tüm projeler cesur, yenilikçi ve potansiyel olarak dönüştürücü olmalı ve aynı zamanda ana odakları koruma, eğitim, araştırma, hikaye anlatımı ya da teknoloji olmalıdır. Projeler ayrıca üç odak alandan birine uyum sağlamalıdır.

Fonun zamanında alınması için, proje başlangıç ​​tarihleri, son teslim tarihinden en az altı ay sonra olmalıdır.

1.Teklif Talepleri (Request for Proposals)

Dengeli bir gezegeni desteklemenin bir parçası olarak, National Geographic belirli kilit konulara yoğunlaşan Keşif hibeleri sunmaktadır. Başvuru sahipleri, sitede listelenen özel Teklif Taleplerine (RFP’ler) yanıt olarak koruma, eğitim, araştırma, hikaye anlatımı veya teknolojiye odaklanmış projeler önerebilirler.

2.Keşif (Exploration Grant)

Bir Keşif Hibe başvurusu, koruma, eğitim, araştırma, hikaye anlatımı ve teknoloji alanlarında deneyimli bir proje liderinden gelen finanse edilme talebidir. Başvuranın ve/ veya ekibinin finanse edilmesi istenen projeye benzer projeleri ölçülebilir ve/veya somut sonuçlarla başarıyla tamamladıklarını göstermeleri beklenmektedir.

Projelerin bir takvim yılı veya daha kısa sürmesi beklenmektedir. Projeler genel olarak 10.000 ABD Doları ile 30.000 ABD Doları arasında finanse edilmektedir.

Hibe teklifleri üç ayda bir kabul edilir.

3.Erken Kariyer (Early Career Grant)

Erken Kariyer Hibesi, daha az deneyimli kişilere bir projeyi yönetme fırsatı sunmak için tasarlanmıştır.

Projelerin bir takvim yılı veya daha kısa sürmesi beklenmektedir. Projelere genellikle 5.000 ABD Doları finanse edilir, 10.000 ABD Doları’nı aşmaz.

Erken Kariyer Hibe başvurusu yapanlar için maksimum yaş sınırı yoktur. Ancak, başvuru sahipleri başvuru sırasında en az 18 yaşında olmalıdır.

Başvurular 9 Ekim tarihine kadar sürmektedir.

Tüm hibelerle ilgili ayrıntılı bilgi ve başvuru için tıklayın.

Bu içeriği beğendiyseniz paylaşır mısınız?

Comments are closed.