TÜBİTAK Yurt Dışı Lisansüstü Burs Programı Başvuruları Başladı

Yurt Dışı Lisansüstü Burs Programı için 2016 yılı 1.dönem başvurusu açılmıştır. Verilecek eğitim bursu, doktora eğitiminin ilk iki (2) yılını kapsamaktadır. Bursluluk süresince bursiyerlere, yaşam gideri (aylık 1.900 ABD Doları), öğrenim harçları ve sağlık sigortası da dâhil olmak üzere yıllık en çok 60.000 ABD doları ödenir.

Buna ek olarak, bursa hak kazanan fakat henüz geçerli bir üniversiteden kabul almamış adayların, şartları sağlayan üniversiteler için başvuru bedelleri; bir adet dil seviye tespit sınavı (Test of English as a Foreign Language, International English Language Testing System vb.), bir adet genel yetenek sınavı (Graduate Record Exam, Graduate Management Admission Test, Scholastic Aptitude Test vb.) ve vize bedelleri, toplamda 2.000 ABD Dolarını aşmamak kaydıyla faturası karşılığında ödenir. (Ödemenin yapılabilmesi için geçerli bir fatura ibraz edilmelidir. Kredi kartı ile yapılan ödemeler veya kredi kartı ekstresi, fatura olarak kabul edilmemektedir.)

TÜBİTAK Bilim Kurulu tarafından belirlenmiş olan aşağıdaki alanlarda, yurt dışında doktora eğitimi almak isteyenlere eğitim bursu sağlanmaktadır. (Bu program kapsamında sadece DOKTORA bursu verilmektedir.)
BAŞVURU DÖNEMİ BAŞVURU TARİHLERİ
I. Dönem : 7 – 25 Mart 2016
II. Dönem : 5 – 23 Eylül 2016

* Başvuru dönemi, son başvuru günü saat 17:00 itibariyle sona ermektedir.

Program ilanı için tıklayınız.
Detaylı bilgi için tıklayınız.
Bu içeriği beğendiyseniz paylaşır mısınız?

Comments are closed.