Türk Eğitim Vakfı Yurt Dışı Yüksek Lisans Bursları

Türk Eğitim Vakfı Almanya, Fransa ve İspanya “Yüksek Lisans” bursları için son başvuru tarihi 31 Mart 2016’dır.

TEV-DAAD Almanya Bursu

Türk Eğitim Vakfı (TEV) ile Alman Akademik Değişim Servisi (DAAD), 2016–2017 öğretim yılında; maddi olanakları sınırlı, başarılı gençlere Almanya’da; Mühendislik Bilimi (Tüm Mühendislikler), Bilgisayar Bilimi ve Matematik, Doğa Bilimi, Ziraat ve Orman, Çevre Bilimi, Bölgesel Planlama, Sanat ve Tasarım (Mimarlık), Tıp, Halk Sağlığı, Tıbbi Mühendislik, Ekonomi ve İşletme, Sosyal ve Kültürel Çalışmalar, Eğitim Bilimleri, Alman Dili ve Edebiyatı, İngiliz ve Amerikan Dili Edebiyatı, Psikoloji, İşbirliğini Geliştirme, Avrupa Birliği Çalışmaları, (Programların dili İngilizce veya Almancadır. Bazıları iki dilde birden olabilmektedir.) Avrupa veya Uluslararası Hukuk (Hukuk öğrenimi görenler) ile yukarıda belirtilen dallarda öğrenim görenlere master öğrenimi için müşterek burs verilecektir. (Almanya’daki üniversitelere ve dalınıza uygun alanlarahttps://www.daad.de/deutschland/de/ adresinden ulaşabilirsiniz. TEV-DAAD okul ücretlerini karşılamamaktadır. Adaylar okul ücreti istemeyen ve Master’s Degree derecesi veren okulları seçebilirler).Ayrıca DAAD ve Almanya’daki eğitimle ile ilgili bilgilerehttp://www.daad.de/deutschland/studienangebote/studiengang/de/ adresinden ulaşılabilir.

Detaylı Burs Açıklama Yazısı

DAAD Recommendation

Fellowship for Turkish Engineers

YURT DIŞI BURSLARI MÜRACAAT FORMU

TEV-Fransa Hükümeti Bursu;

Türk Eğitim Vakfı ile Fransa Büyükelçiliği Fransa’da Mastır öğrenimi için 2004 yılından beri her yıl Mastır 2 eğitimine başvuracak öğrencilere yönelik ortaklaşa yaşam gideri bursu vermektedir. Egitim dili İngilizce olan programlar da burs kapsamındadır. Burs başvurusunda her hangi bir alan sınırlaması yoktur. Paris dışındaki üniversitelerin seçilmesi tavsiye edilir.

Master eğitimi bursunun süresi on aydır ve bu süre yenilenemez. Bununla birlikte burs pedagojik nedenlerden (staj, tez, …) dolayı uzatılabilir.

Programın eğitim diline göre istenen dil seviyesi: Fransızca için B2 veya İngilizce için B2 seviyesidir.

Üniversitelerin ve Grandes Ecoles’lerin sunduğu yüksek lisans (Master’s Degree) programlarının listesinewww.turquie.campusfrance.org sitesinden ulaşabilirsiniz. Sitede İngilizce verilen eğitimler için ayrıca bir başlık bulabilirsiniz.

Detaylı Burs Açıklama Yazısı

TEV – Fransa Büyükelçiliği Müracaat Formu

YURT DIŞI BURSLARI MÜRACAAT FORMU

TEV-IE Business School Madrid İspanya Bursu:

TEV ile IE Business School;İşletme, Finans, Uluslararası Hukuk, Uluslararası İlişkiler, Pazar Araştırması ve Tüketici Davranışları, Kurumsal İletişim, Görsel ve Dijital Medyaalanlarında (www.ie.edu)yüksek lisans öğrenimi için burs verecektir. TEV’e son dosya teslim tarihi 31 Mart 2016

Detaylı Burs Açıklama Yazısı

YURT DIŞI BURSLARI MÜRACAAT FORMU

Detaylı bilgi için tıklayınız

Bu içeriği beğendiyseniz paylaşır mısınız?

Comments are closed.