KOSGEB’den KOBİ’lere Belgelendirme Desteği

KOSGEB, belgelendirme desteğini işletmecilerle buluşturmuştur. Her bir belge için belirlenen destek üst limiti 2.500 TL olmakla birlikte destek programının toplam limiti 10.000 TL olarak belirlenmiştir.

Rekabet yoğun piyasa şartlarında küçük ve orta ölçekli işletmelerin karşılaştıkları en önemli konuların başında ürün ve hizmet kalitelerini belgelendirme konusu gelmektedir. Pazara sunulan ürün ve hizmetlerin birbirinden farklı kalitede olmalarını gösteren belgeler KOBİ’lerin işlerindeki verimlilik ve karlılığı doğrudan belirlemektedir.

Belgelendirmenin bir diğer önemli noktası mevzuatlara uygun ürün ve hizmetlerin artık zorunlu hale gelmesidir. İşletmelerimiz, gereken belgelendirmeleri edinmediği takdirde büyük cezai müeyyideler ile karşılaşabilmektedirler. Bu gibi cezalar ve yaptırımlar, maddi kayıplarının yanında büyük imaj ve itibar kayıplarına da yol açmaktadır.

İşletmelerin, Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) ile TÜRKAK tarafından akredite edilmiş kurum/kuruluşlardan akredite oldukları konularda alacakları ürün, sistem, personel, laboratuar akreditasyon belgeleri ve TÜRKAK tarafından her hangi bir konuda akredite edilen belgelendirme kuruluşlarından alacakları İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi (OHSAS) belgesine ilişkin giderlere destek verilmektedir. Bu destek, ilgili kurum/kuruluşa belge alımı için yapılan başvuru ve yapılan ödemelerin tarihlerine bakılmaksızın, programın geçerlilik süresi içinde alınan belgeler için verilir.

Destek başvurusunda bulunmak ve detaylı bilgi için tıklayınız:

http://www.kosgeb.gov.tr/Pages/UI/Duyurular.aspx?ref=8&refContent=893

Bu içeriği beğendiyseniz paylaşır mısınız?

Comments are closed.